• Moja kancelaria
Wernisaż Aguli Swobody

W dniu 2 czerwca 2011r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowego biura Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Kuziary- Cieślar przy ul. Młyńskiej 12/9 w Gliwicach, któremu towarzyszyła autorska wystawa wcześniej nieprezentowanych prac artystki-malarki Agnieszki Swobody.

Prezentacja prac miała formę małej wystawy 5 dzieł jednej artystki, z którą zaproszeni goście mieli możliwość bezpośredniej rozmowy.

AGULA SWOBODA

Malarka. Studiowała malarstwo na University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art - Saint Martin School of Art and Design w Londynie. Wspólnie z Tomem Swobodą i Joanną Wowrzeczką zakładała i prowadziła galerię "Szara" w Cieszynie.
Współtworzyła z Tomem Swobodą Centrum Artystyczne "UnderGrand" w Clitheroe na północy Anglii oraz kuratorowała trzy edycje międzynarodowego projektu rezydencji artystycznych "Incydenty" w Cieszynie, Czeskim Cieszynie w Wakefield i w Bielsku-Białej.
Współpracuje z organizacją brytyjską The Art House i Pavilion, norweską Entre, Galerią Bielską BWA, Galerią Latającą. Obrazy Aguli Swobody pokazują życie do którego przenikają historie z czwartego wymiaru. Tam ludzie z cechami zwierząt, zwierzęta z cechami ludzi, symbole i przedmioty codziennego użytku opowiadają swoje ważne czasami dziwne historie. Obrazy świadczą o niezwykłej wrażliwości na kolor, nawiązując do surrealizmu niosą ślady Fridy Kahlo, Pauli Rego, a nawet Paula Gauguina.
Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Więcej informacji na www.saatchiart.com/agulaswoboda